Oferta

Produkujemy wyroby gumowe oraz gumowo-metalowe.
Prócz standardowych produktów wywarzamy również wyroby nietypowe w systemie formowo-wulkanizacyjnym. »

Rodzaje gum

Korzystamy z gum technicznych o różnych właściwościach, które dobierać można do indywidualnych potrzeb. Wykorzystanie odpowiedniego materiału pozwala na uzyskanie pożądanych parametrów.

Oferujemy wyroby z gumy:

- ogólnego stosowania,
- spienionej,
- silikon,
- witom,
- olejowej,
- EPDM,
- kwasoodpornej,
- kolorowej.

Produkty

Do naszych standardowych produktów należą między innymi:

- profile gumowe z metra,
- dławiki gumowe,
- uszczelki do deskowania AKRO,
- wzierniki gumowe do tablic licznikowych,
- tulejki gumowe,
- sprzęgła.

Wyroby z silikonu

Silikon to materiał o wyjątkowych parametrach technicznych. Wyroby z silikonu świetnie sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających warunkach – gwarantują one doskonałą szczelność. Nasze produkty są wytrzymałe i niezawodne. Silikonowe wyroby produkcji Wytwórni Wyrobów Gumowych Marek Kujawski to gwarancja wysokiej jakości i odporności termicznej, jak i chemicznej.

Płyty i profile z gumy spienionej

Guma spieniona jest bardzo wytrzymałym materiałem. Jej uniwersalność sprawia, że świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Płyty i profile gumowe są doskonałym amortyzatorem wstrząsów i drgań. Guma spieniona to materiał, który jest odporny na odkształcenia – szybko powraca do swojej pierwotnej formy. Dzięki temu, że jest dobrym uszczelniaczem, wykorzystywana jest między innymi w miejscach narażonych na kurz, wilgoć czy smar. Profile gumowe pełnią także funkcję izolacyjną.

Łączenie gumy z metalem

O ile połączenie gumy z gumą odmiennego rodzaju nie powinno sprawiać większych problemów, łączenie jej z innym materiałem, na przykład metalem, może okazać się niełatwym zadaniem. W Wytwórni Wyrobów Gumowych Marek Kujawski używamy do tego sprawdzonych metod. Wykorzystujemy spoiny, które są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe. Łączenie gumy z metalem wykonywane jest w taki sposób, aby produkt końcowy jak najdłużej spełniał swoją rolę i był odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki, takie jak wahania temperatur czy opady atmoseryczne.

Zamówienia indywidualne - dorabianie form

Oferujemy wyrabianie niestandardowych uszczelek. Dorabiamy formy i wykonujemy zamówienia indywidualne. Dobór idealnie dopasowanej uszczelki jest bardzo ważny - zapewnia szczelność, trwałość i wytrzymałość danego układu. Dorabiamy formy i wycinamy uszczelki w dowolnych kształtach i rozmiarach.